Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

Rrëmbimi dhe zhdukja e Jan Prengës, Turqia pranon të ekstradojë Dritan Rexhepin

Nga Armand Bajrami
16 Shkurt 2024, 13:46 | Kronikë

Drejtësia turke pranon ekstradimin në Shqipëri të Dritan Rexhepit.

Fakti është pohuar nga avokatja e Rexhepit, në procesin ndaj tij në Gjykatën e Posaçme për përfshirjen në rrëmbimin e zhdukjen e Jan Prengës.

Sipas avokates, drejtësia turke i ka dhënë dakordësinë kërkesës për esktradimin e tij, ndërsa pritet tashmë miratimi i ministrit të Drejtësisë së Turqisë.

Ndërkohë, burime pranë SPAK bënë me dije se ende nuk kanë një komunikim zyrtar nga autoritetet turke në lidhje me këtë çështje. 

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani