Shiste kanabis pranë shkollave, arrestohet 41-vjeçari me 150 doza në Gjirokastër

Nga A2 CNN
27 Shkurt 2024, 10:06 | Kronikë

Shiste kanabis pranë shkollave, arrestohet 41-vjeçari me 150 doza

Një 41-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Gjirokastrës pasi shiste kanabis pranë shkollave të këtij qarku. Mësohet se ai kishte siguruar lëndë narkotiken dhe e kishte ndarë në doza, me qëllim shitjen në afërsi të shkollave.

Nga kontrollet, 41-vjeçarit iu gjet një sasi lënde narkotike cannabis sativa, e ndarë në rreth 150 doza, me qëllim shitjen në afërsi të shkollave.

Sipas Policisë i arrestuari, me precedent të mëparshëm për të njëjtin krim.

 

A2 CNN Livestream

Dita jonë