Të shtëna me armë zjarri në Laç, plagoset një person

Nga A2 CNN
30 Dhjetor 2023, 07:43 | Kronikë

Të shtëna me armë zjarri në Laç, plagoset një

Një person është plagosur me armë zjarri në zonën e Kurbinit, pas një konflikti që ka pasur me një shtetas tjetër.

Ngjarja është regjistruar në një lokal në fshatin Malbardhë, ku shtetasi A.Sh. qëlloi me pistoletë shtetasin F.L. duke e lënë atë të plagosur.

Burime nga vendngjarja bëjnë me dije se këta persona kanë pasur një konflikt të mëparshëm dhe A.Sh. ka qëlluar vetëm njëherë ndaj F.L., i cili tashmë ndodhet në spital për t’u mjekuar, jashtë rrezikut për jetën.

Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po punon për kapjen e autorit të këtij krimi, si dhe të dy personave të tjerë E. L dhe P. L. që mendohet se janë përfshirë në konflikt.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorit vijon punën për zbardhjen e rrethanave dhe dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti.

 

A2 CNN Livestream

A2 Sport