Mitsotakis pret eurodeputetët, Beleri lidhet drejtpërdrejt nga burgu

Nga A2 CNN
11 Qershor 2024, 12:10 | Politikë

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis priti në zyrën e tij kandidatët fitues në zgjedhjet europiane që do të Demokracinë e Re në Parlamentin Europian.

Në pamundësi për të qenë i pranishëm, për shkak të dënimit të tij, Fredi Beleri u lidh me këtë mbledhje përmes një telekonference.

Në takim morën pjesë edhe ministri i Shtetit Akis Skertos, zv.ministrja e Punëve të Jashtme Alexandra Papadopoulou dhe sekretari i Marrëdhënieve Ndërkombëtare dhe Bashkimit Evropian Tasos Hatzivasiliou.

Më herët, kryeministri Mitsotakis zhvilloi një bisedë telefonike me eurodeputetin e sapozgjedhur Fredi Beleri, i cili ndodhet në burg për ta uruar për zgjedhjen e tij si eurodeputet ne Parlamentin Europian.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani