Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 37%
  • Modern 5%
  • I trashëguar 16%
  • Unik 42%

Arsenal, United dhe Chelsea “çmenden” për portierin shqiptar të Ajax

Nga Erald Kodhelaj
29 Shkurt 2024, 14:46 | Futboll

Arsenal, United dhe Chelsea “çmenden” për portierin

Edhe pse Ajaksi nuk po kalon një prej sezoneve më të mirë, në skuadrën holandeze ka arritur të spikatë Diant Ramaj.

Portieri me origjinë shqiptare, por me pasaportë gjermane, ka qenë protagonist në fushë dhe tashmë është mes emrave më të lakuar në merkato.

Djaloshi me prejardhje nga Gjakova është vënë në shënjestrën e Arsenalit, Mançester Junajtid dhe Çelsit.

22-vjeçari ka luajtur me përfaqësueset e moshave të Gjermanisë, nga 18-vjeçarët e deri në skuadrën e 20-vjeçarëve, por prej vitit 2021 nuk ka marrë asnjë thirrje nga “Pancerat”.

Ndoshta ai mund të jetë një alternativë potenciale për Shqipërinë në të ardhmen.

A2 CNN Livestream

A2 Business