Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

Gjesti i turpshëm ndaj tifozëve, Arabët dënojnë Cristiano Ronaldon

Nga Dea Kozma
29 Shkurt 2024, 14:41 | Futboll

Gjesti i turpshëm ndaj tifozëve, Arabët dënojnë

Arabët kanë dënuar Cristinao Ronaldon me një ndeshje pezullim. Shkak për këtë vendim është bërë gjesti i turpshëm që portugezi bëri në ndeshjen e fundit.

Në fitoren 3-2 ndaj Al Shababit, Ronaldo me  golin e tij i dha fitoren Al Nassr por në momentin e festës, ai nuk është përmbajtur dhe me veprime të turpshme i është drejtuar tifozerisë kundërshtare.

Tifozët gjatë gjithë kohës kishin ofenduar Ronaldon ndërsa nuk mungonin dhe thirrjet Leo Messi në drejtim të yllit portugez.

Kaq mjaftoi që 39-vjeçarin ta tradhtonin nervat dhe t’i kthehej ultrasve të Al Shabab. Për këtë  federata vendase e ka dënuar me një ndeshje portugezin si dhe 5 mijë euro gjobë.

 

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani