Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 10%
  • Kujdesi familjar 80%
  • Ndikimi i shoqërisë 10%

Beteja në Arabi, Interi synon finalen e Kupës ndaj Lazio-s

Nga Erald Kodhelaj
19 Janar 2024, 13:36 | Futboll

Beteja në Arabi, Interi synon finalen e Kupës ndaj Lazio-s

Në gjysmëfinalen e dytë të Superkupës së Italisë, Lacio do të provojë të sfidojë kampionët në fuqi të Interit. Dy skuadrat premtojnë sedo të dhurojnë betejë në Arabi, edhe sepse duelet ndërmjet tyre kanë qenë gjithmonë spektakolare.

Interi niset padyshim si favorit dhe kërkon ta fitojë trofeun për edicionin e tretë me radhë. Inzaghi do të hedhë në fushë skuadrën më të mirë, edhe sepse dëshiron të vijojë serinë fituese të zikaltërit.

Në anën tjetër, për Lacion, kjo Superkupë është mundësia që të ndryshojë ecurinë e sezonit. Gjithsesi, protagonisti kryesor dhe specialisti i këtij trofeu është Simeone Inzagi, trajneri që e ka fituar katër herë, dy me Interin dhe dy pikërisht me Lacion.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu