Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 73%
  • Mungesa e kohës 18%
  • Mungesë motivimi 9%
  • Lodhja fizike 0%

Bombardimet izraelite vrasin legjendën e futbollit palestinez

Nga Erald Kodhelaj
12 Mars 2024, 16:54 | Futboll

Bombardimet izraelite vrasin legjendën e futbollit palestinez

Teksa luftimet në Gaza vijojnë, futbolli palestinez ka marrë një lajm të keq. Mohammed Barakat, një nga legjendat e futbollit palestinez është  vrarë nga bombardimet izraelite në shtëpinë e tij në Khan Younis.

Bombat izraelite goditën shtëpinë e familjes së Barakat pasditen e të hënës ku futbollisti banonte i vetëm.

Barakat ishte pjesë e kombëtares së Palestinën , ndërsa aktivizohej tek skuadra Ahly Gaza në kampionatin kombëtare 39-vjeçari i kishte shënuar në total 114 gola dhe njihej si “legjendë e Khan Younis” për spektaklin që ai dhuronte në fushë

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi