Ernest Muçi fiton trofeun e parë në Turqi, Besiktasi rrëmben kupën

Nga A2 CNN
23 Maj 2024, 22:28 | Futboll

Ernest Muçi fiton trofeun e parë në Turqi, Besiktasi

Besiktasi i Ernest Mucit ka triumfuar në Kupën e Turqisë, në finalen dramatike të fituar 3-2 ndaj Trabzonsporit.

Muçi luajti gjatë gjithë takimit, por nuk mund të lërë gjurmë në këtë sfidë, e cila u bë dramatike në minutat e fundit.

Basiktasi po fitonte 2-1 deri në minutën e 89 kur Trabzonspori befasoi me Pepen, por festa e miqve nuk zgjati shumë pasi Al Musrati vulosi rezultatin 3-2 dhe triumfin në Kupën e Turqisë.

Ky ishte trofeu i 11 për Besitasin në Kupë dhe renditet i dyti pas Galatasarayt, i cili e ka fituar 18 herë.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024