Një tjetër yll i Premier League nën akuzë zyrtarisht për baste të manipuluara

Nga A2 CNN
23 Maj 2024, 21:15 | Futboll

Një tjetër yll i Premier League nën akuzë zyrtarisht

Bastet sportive janë plagë e futbollistëve. Disa nuk arritën t'i rezistojnë tundimit, si Sandro Tonali (Newcastle) dhe Ivan Toney (Brentford). Nëse kjo u solli atyre pezullime të konsiderueshme, është një tjetër yll i Premier League që akuzohet sot për baste të manipuluara.

Lucas Paqueta do të përpiqet të transferohet këtë verë te Manchester City, ku Pep Guardiola e adhuron brazilianin. Megjithatë, kjo është për një temë tjetër, pak më pak simpatike nga ajo që citohet sot për të.

Në të vërtetë, Federata Angleze e akuzon Lucas Paqueta, mesfushorin e Hammers, se ka marrë vullnetarisht kartona të verdhë, në mënyrë që një ose më shumë persona të përfitojnë prej tyre.

Braziliani Paqueta, nga ana e tij, thotë se është "jashtëzakonisht i befasuar". Atij i jepet një afat deri më 3 qershor për të dhënë më shumë detaje.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024