Super ofertë për Milanin, arabët gati të “rrëmbejnë” Leaon

Nga A2 CNN
23 Maj 2024, 11:33 | Futboll

Super ofertë për Milanin, arabët gati të

Arabët janë gati të bëjnë çmenduri për Rafael Leaon. Sipas “O Jogo”, Al Hilal ka ndërmend t’i paguajë Milanit klauzolën e lirimit të sulmuesit portugez, që është caktuar në 175 milionë euro.

Nëse kjo ofertë vjen, klubi kuqezi mund të mos e refuzojë dot dhe mbetet të kuptohet se cili mund të jetë vullneti i vetë lojtarit.

Sipas asaj që shkruan “O Jogo”, klubi arab synon të fitojë Kupën e Botës për Klube, kompeticion në të cilin do të marrë pjesë në verën e vitit 2025 dhe për këtë arsye i ka vënë sytë talentit portugez, gati për të trefishuar pagën aktuale prej 7 milionë eurosh që Leao merr te Milani.

Këtë sezon, Al-Hilal, një skuadër që ka në gjirin e saj lojtarë si Koulibaly, Milinkovic-Savic dhe Neymar, u bë kampione e Arabisë, duke dominuar kampionatin. Trajneri i këtij ekipi është portugezi Jorge Jesus, një arsye më shumë ndoshta për Leaon që të bindet për t’u transferuar në Arabinë Saudite.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi