Qazim Laçi dhe Indrit Tuci, pas titullit fitojnë dhe Kupën e Çekisë

Nga Erald Kodhelaj
23 Maj 2024, 16:41 | Futboll

Qazim Laçi dhe Indrit Tuci, pas titullit fitojnë dhe Kupën e

Qazim Laci dhe Indrit Tuci po kalojnë një sezon ëndrrash me Spartën e Pragës. Vetëm pak ditë pas u shpallën kampion në Republikën Çeke, dyshja shqiptare arriti që të fitojë dhe të bëjë për vete dhe Kupën e Çekisë.

Në finale, Sparta e Pragës mposhti 2-1 rivalët e përjetshëm të Vikoria Plzenin në një ndeshje me shumë dinamik dhe tensione jo vetëm në fushë por edhe në tribuna.

Meritë të veçantë në sukseset e kësaj skuadre kishte padyshim dhe shqiptari Qazim Laçi që është një titullar i padiskutueshëm për ekipin çek.

Ndërkohë, Indrit Tuci u transferua në kryeqytetin çek në muajin janar dhe është aktivizuar në disa takime por në ndeshjen finale të Kupës nuk ishte në preferencat e trajnerit.

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024