Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 67%
  • Mungesa e kohës 22%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 11%

Ish-futbollisti i njohur vdes në ditën e parë të punës si trajner

Nga A2 CNN
13 Shkurt 2024, 17:03 | Futboll

Ish-futbollisti i njohur vdes në ditën e parë të punës

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Norvegji, pas ndarjes nga jeta të ish-futbollistit Mounir Hamoud në moshën 39-vjeçare.

Sipas mediave të huaja, ish-mbrojtësi pësoi një arrest kardiak në ditën e tij të parë të punës së re si trajner.

Hamoud luajti për 15 vite në nivelet më të larta të futbollit norvegjez me klube si Lin, Bodo/Glimt dhe Strmogodset. Ai luajti si mbrojtës i majtë, teksa në 349 ndeshje shënoi dhe 29 gola përpara se të mbyllte karrierën në vitin 2019.

Hamoud do të niste punën si trajner i skuadrës së të rinjve të Stromgodset, por ai mbylli sytë përgjithmonë pikërisht në ditën e parë të kësaj aventure të re në futboll.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli