Juventus zgjedh Tiago Motën, akord 2-vjeçar me pagë 3.5 milionë euro

Nga Erald Kodhelaj
15 Maj 2024, 17:08 | Futboll

Juventus zgjedh Tiago Motën, akord 2-vjeçar me pagë 3.5

Fjalët e Masimiljano Alegrit në prag të Kupës tingëlluan si një lamtumirë. Kjo edhe sepse klubi i ka drejtuar sytë nga e ardhmja dhe po sheh përtej finales.

Revolucioni në radhët e bardhezinjve do të nisë nga stoli. Alegri do të largohet dhe drejtuesit e Juventusit kanë zgjedhur pasardhësin. Ai është Tiago Mota, magjistari i mrekullisë me emrin Bolonja.

Sipas mediave, klubi ka arritur akordin me trajnerin brazilian të natyralizuar si italian, për kontratë 2-vjeçare, me opsion për të rinovuar edhe për vitin e tretë. Paga e teknikut do të jetë 3,5 milionë euro në sezon. Megjithatë, firma në kontratë ende nuk është hedhur.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli