Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 73%
  • Mungesa e kohës 18%
  • Mungesë motivimi 9%
  • Lodhja fizike 0%

Largohet nga Milani, Olivier Giroud firmos me Los Angeles në fund të sezonit

Nga Dea Kozma
29 Mars 2024, 16:56 | Futboll

Largohet nga Milani, Olivier Giroud firmos me Los Angeles në fund të

Në fund të sezonit, Oliver Giroud do të largohet nga Milani dhe prezantohet si lojtari më i ri i Los Anxhelos në Amerikë. Siç raportohet nga mediat italiane, dy palët kanë gjetur gjuhën e përbashkët dhe sulmuesi francez do të firmos një kontratë për 18 muaj me ekipin amerikan.

Giroud është një nga titullarët e Milanit, i cili ka bërë mjaft mirë me skuadrën kuqezi. Ai u pjesë e milanistëve që prej korrikut të vitit 2021, kur la Chelsean për të provuar eksperiencën e parë italiane. Me fanellën kuqezi, Oliver Giroud ka shënuar 46 gola dhe dhuruar 20 asist në 121 ndeshje ndërsa dy vite më parë doli dhe kampion italian.

Sigurisht për ta mbyllur në mënyrën më të mirë me klubin italian, objektivi i fundit për francezin do të jetë fitimi i europa league përpara se të përshëndetet me tifozët kuqezi.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi