Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 73%
  • Mungesa e kohës 18%
  • Mungesë motivimi 9%
  • Lodhja fizike 0%

Sulmuesi kuqezi, Taulant Seferi fiton duelin me Andres Iniestan

Nga Erald Kodhelaj
29 Mars 2024, 16:45 | Futboll

Sulmuesi kuqezi, Taulant Seferi fiton duelin me Andres Iniestan

Taulant Seferi ka fituar duelin me Andres Iniestan. Sulmuesi shqiptar u përball me ish-yllin e Barcelonës dhe Spanjës në kampionatin e Emirateve të Bashkuara Arabe, ku ekipi i tij, Bani Jas fitoi 2-1 kundër Emirates Club.

Iniesta shënoi golin që zhbllokoi ndeshjen, pas asistit të Pako Alkaser. Megjithatë, ekipi i Seferit arriti ta përmbyste rezultatin në pjesën e dytë të lojës. Kuqeziu qëndroi në fushë për 81 minuta dhe u zëvendësua nga stafi teknik që zgjodhi të përforconte repartin difensiv për të mbrojtur rezultatin. Edhe Iniesta u largua nga fusha në minutat e fundit të sfidës.

Me këtë sukses Bani Jas i Seferit përforcon pozitat në mesin e renditjes, ndërsa Emirates Club i Iniestës mbetet në zonën e rënies nga kategoria në elitën e futbollit të Emirateve të Bashkuara Arabe.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi