Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 83%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Të shtëna në Arizona, dy viktima dhe 5 të plagosur

Nga A2 CNN
14 Maj 2023, 23:08 | Bota
Të shtëna në Arizona, dy viktima dhe 5 të plagosur

Dy persona kanë humbur jetën dhe pesë të tjerë kanë mbetur të plagosur pas të shtënave në juglindje të qytetit të Arizona-s.

Mediat në vend raportojnë se viktimat janë dy të rinj nga 19 dhe 20 vjeç. Ndërsa, një 16-vjeçar është dërguar në spital, i plagosur rëndë.

Pesë të tjerë, 15, 16, 18, 18 dhe 19 vjeç kanë mbetur me plagë që nuk konsiderohen kërcënuese për jetën.

Policia nuk i ka identifikuar ende viktimat dhe nuk ka ende informacion për shkaqet e të shtënave. Ndërkohë, po ofrohet një shpërblim prej 1,000 dollarësh për ata që do të japin informacione që mund të çojnë në arrestim.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi