Sondazh: A mendoni se figura e Ismail Qemalit njihet sa duhet?
  • Po 17%
  • Jo 78%
  • Nuk e di 6%

Turisti nxjerr krevatin mbi shkëmbinj për të shijuar yjet buzë detit, probleme me policinë

Nga A2 CNN
11 Gusht 2023, 17:15 | Lifestyle
Turisti nxjerr krevatin mbi shkëmbinj për të shijuar yjet

Admirimin e yjeve në bregdetin e Salentos një turist ende i paidentifikuar e ka kthyer në një aventurë më vete, teksa ka vendosur krevatin e tij dopio në bregun e Torre San Giovanni.

Në natën e "yjeve që bien", personi në fjalë ka dashur të përjetojë në mënyrën më të mirë eksperiencën nga bregu i San Lorenzo-s dhe si më mirë sesa shtrirë në një krevat buzë detit, mund ta kalonte atë.

Fotoja që po bën xhiron e rrjetit është shkrepur në agimin e 11 gushtit.

Por kjo eksperiencë e veçantë, ka edhe kosto, pasi kryebashkiaku i Ugentos, Salvatore Chiga ka paralajmëruar se rasti do të hetohet nga policia lokale.

Chiga dënoi rastin duke thënë: “Të mbash një shtrat dopio mbi shkëmbinj nuk është në rregull, as e ligjshme. Unë kam porositur policinë vendase të kryejë hetime, këto sjellje nuk duhet të përsëriten kurrë”.

Debat - nga Alba Alishani