Ushqimi i preferuar i Elvis Presley bëhet uiski

Nga A2 CNN
23 Maj 2023, 08:27 | Showbiz

Një uiski me shijen e sanduiçit të preferuar të Elvis Presley ka dalë në tregun amerikan.

“Grain & Barrel’s Elvis Whiskey” ka lançuar uiskin “Midnight Snack”, që ka shijen e gjalpit të kikirikut, bananes dhe proshutës. Ideja për këtë pije erdhi nga sanduiçi me këto përbërës që “Mbreti” hante natën vonë.

“Elvis është një nga ikonat më të mëdha të kulturës së shekullit XX dhe vazhdon të frymëzojë njerëzit edhe sot, siç pamë nga suksesi i jashtëzakonshëm i filmit të tij biografik. Duke parë që po rritet popullariteti i uiskit me shije të ndryshme, vendosëm të prezantojmë uiskin me shijen e sanduiçit të preferuar të Elvis Presley”, deklaroi themeluesi i “Grain & Barrel”, Matti Anttila.

https://a2news.com/2023/05/22/nje-uiski-i-rralle-del-ne-shitje-me-cmim-stratosferik/
https://a2news.com/2023/01/20/avioni-privat-i-elvis-presley-shitet-me-cmim-oferte/

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024