Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 11%
  • Kujdesi familjar 84%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

(VIDEO) I ngordhi gomari, gjobitet me 30 mijë euro i zoti që e keqtrajtoi

Nga A2 CNN
8 Maj 2023, 19:49 | Bota
(VIDEO) I ngordhi gomari, gjobitet me 30 mijë euro i zoti që e

Një 75-vjeçar në Greqi është gjobitur me 30 mijë euro, pasi e kishte lidhur gomarin për ditë të tëra pas një peme dhe ai ka ngordhur për shkak se ishte ngatërruar me litarin. Ngjarja ka ndodhur një fshatin Koropi të Greqisë.

Referuar njoftimit zyrtar të policisë, burri është arrestuar për shkelje të ligjit për mirëqenien e kafshëve. Ndërkohë, 2 gomerë të tjerë janë gjetur gjallë në oborrin e shtëpisë dhe janë marrë nga një shoqatë për përkujdesjen e kafshëve, ku po u jepet trajtimi i nevojshëm.

Në media është publikuar një video, ku tregon kushtet skandaloze në të cilën mbaheshin gomerët.

https://youtu.be/cN8Tu78Olyo

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi