Voton Rama: Ne i kemi thënë të gjitha, tani flasin qytetarët

Nga A2 CNN
14 Maj 2023, 10:59 | Politikë
Voton Rama: Ne i kemi thënë të gjitha, tani flasin qytetarët

Kryeministri Edi Rama, së bashku me bashkëshorten e tij, Linda Rama, kanë votuar rreth orës 11:00 në qendrën e votimit në Surrel. Ai tha se ky është momenti kur qytetarët do të duhet të thonë fjalën e tyre, e ndërsa shtoi se uron që votuesit të mos dekurajohen për shkak të problemeve të identifikimit elektronik.

“Besoj që janë thënë të gjitha, tani është momenti i qytetarëve të thonë fjalën e tyre. Uroj që situata e krijuar nga KQZ-ja të mos ketë ndikuar në dekurajimin e atyre që kanë shkuar të votojnë që në fillim në ato zona, ku nuk punuan aparaturat dhe që të gjithë ata që mund të jenë dekorajuar herën e parë të rikthehen, që vullneti të shprehet i plotë në të gjithë Shqipërinë.

Ndalur tek akuzat e thëna nga ish-kryeministri Sali Berisha ku tha se kanë qenë “hackerat qeveritarë që ndikuan te pajisjet elektronike”, Rama zgjodhi të mos komentonte.

“Dhe unë duhet t’i përgjigjem kësaj?”, tha Rama.

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024