Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 17%
  • Shpesh 17%
  • Asnjëherë 67%

Vriten 14 zyrtarë të OKB në Rripin e Gazës, Izraeli refuzon armëpushimin

Nga A2 CNN
16 Tetor 2023, 20:23 | Aktualitet

Izraeli nuk pranon të vendosë një armëpushim në Gaza për të lejuar civilët e të huajt të largohen nga Egjipti dhe që ndihmat humanitare të hyjnë. Ushtria e Tel Avivit përditësoi numrin e të rrëmbyerve nga Hamas në 199, ndërsa OKB bën me dije se sulmet izraelite kanë vrarë 14 pjesëtarë të misionit humanitar.

Dita jonë