Përqafoi një grua, Irani dënon me 99 goditje me kamxhik Cristiano Ronaldon

Nga A2 CNN
13 Tetor 2023, 16:01 | Showbiz
Përqafoi një grua, Irani dënon me 99 goditje me kamxhik Cristiano

Cristiano Ronaldo mund të dënohet me 99 goditje me kamxhik nga një gjykatë iraniane.

Sulmuesi ndërkombëtar portugez vizitoi së fundmi Teheranin me Al Nasr për të luajtur me Persepolis në Ligën e Kampionëve të Azisë dhe u prit si të ishte “Zot”.

Megjithatë, gjërat mund të marrin një tjetër kthesë. Në hotelin ku po qëndronte dhe tashmë është bërë statujë, e priste piktorja e njohur iraniane Fatemeh Khamini, për t’i dorëzuar dy portretet e tij.

Fatimja është 85% me aftësi të kufizuara dhe punon me këmbën e saj të djathtë. Ronaldo e përqafoi dhe e puthi për ta falënderuar. Ky veprim zemëroi dy avokatë iranianë, të cilët ngritën një padi kundër Cristianos.

Në Iran, përqafimi dhe puthja e një gruaje tjetër ndërkohë që je i martuar konsiderohet tradhti bashkëshortore, ndaj gjykata e dënoi me 99 kamxhik, të cilat do t’i… marrë nëse viziton sërish Iranin!

Sipas Marca, dënimi mund të falet nga një gjyqtar “nëse aktet nuk janë të dënueshme ose nëse Cristiano Ronaldo tregon pendim”.

A2 CNN Livestream

A2 Sport