Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 75%
  • Ndikimi i shoqërisë 13%

Avioni MiG-21 humb kontrollin dhe përplaset në një shtëpi, vdesin 3 gra

Nga A2 CNN
8 Maj 2023, 21:38 | Bota
Avioni MiG-21 humb kontrollin dhe përplaset në një shtëpi,

Një aksident i rëndë ndodhi sot në Indi, në një fshat në Rajasthan, ku mësohet se një avion luftarak i Forcave Ajrore Indiane MiG-21 është përplasur me një banesë që ndodhet në këtë fshat, e për pasojë 3 persona kanë humbur jetën. 

Avioni ishte nisur nga baza ajrore Suratgarh për një stërvitje rutinë kur u rrëzua pranë Bahlol Nagar në Hanumangarh të Rajasthan për shkak të një pengese teknike. Piloti u hodh nga avioni në kohë dhe raportohet se është i sigurt. 

"Piloti përjetoi një emergjencë në bord, pas së cilës ai u përpoq të rimarrë avionin sipas procedurave ekzistuese. Pasi nuk e bëri këtë, ai filloi një nxjerrje," thuhet në një deklaratë, raportojnë mediat e huaja.

Duke rrëfyer incidentin, një vendas tha se dëgjoi një zë të fortë dhe pa një parashutë që po zbriste. Brenda pak sekondash, një aeroplan u rrëzua në shtëpinë e Ratti Ram, duke vrarë gruan e tij dhe dy gra të tjera - Leela Devi dhe Banto Kaur.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli