Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 13%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 33%

Beach Volley, Kampionati Ballkanik për U20 në Pogradec

Nga A2 CNN
25 Gusht 2023, 16:10 | Sporte të tjera
Beach Volley, Kampionati Ballkanik për U20 në Pogradec

Në Pogradec nisi Kampionati Ballkanik i volejbollit në rërë për 20-vjeçarë. Përveç ekipeve shqiptare, pjesëmarrës në edicionin e parë janë skuadra nga Kosova, Turqia, Rumania dhe Moldavia në konkurrimin për meshkuj dhe femra.

Pas shumë viteve, eventet e Beach Volley janë kthyer në traditë në Pogradec, por ky është turneu më i madh në afro dy dekada.

Kampionati Ballkanik i volejbollit në rërë kthehet në qytetin liqenor për herë të parë prej vitit 2005. Pas humbjes së Shqipërisë në ndeshjen e parë me Rumaninë, tashmë pretendente potenciale për titullin mbetet ekipi i Kosovës.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani