Cikalleshi kthehet me gol në Turqi

Nga A2 CNN
12 Gusht 2023, 22:58 | Futboll

Sokol Cikalleshi është rikthyer te Konyaspor, pas përfundimit të huazimit në Arabinë Saudite, dhe këtë gjë e ka bërë në mënyrën më të mirë të mundshme.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare i ka dhuruar një pikë skuadrës së tij në ndeshjen e parë të Superligës turke. Konyaspor-Istanbulspor u mbyll me barazimin 1-1. Ishin miqtë ata që realizuan të parët me Yilmaz në minutën e 6’, ndërsa e mbajtën këtë avantazh deri në minutën e 86’.

Ishte ky moment kur Cikalleshi barazoi rezultatin duke i dhuruar skuadrës së tij një pikë.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni