Deklarata e Ramës për rritjen e energjisë, Tabaku: Pasi kaloi lumin e zgjedhjeve

Nga A2 CNN
25 Maj 2023, 16:33 | Politikë
Deklarata e Ramës për rritjen e energjisë, Tabaku: Pasi kaloi

Deputetja demokrate Jorida Tabaku reagoi në rrjetet sociale pas deklaratës së kryeministrit Rama në Kuvend, se në verë mund rikthehet për shqyrtim çështja e rikthimit të fashës së energjisë, që nënkupton dhe rritjen e çmimit për shumë familje.

Tabaku shkruan se në një kohë kur çmimet e energjisë po bien në bursa, qeveria e pakicës flet për rritje.

“KM pasi kaloi lumin e zgjedhjeve lokale ndjehet i sigurt për të kaluar rritjen e çmimit të energjisë për 95% të shqiptarëve. Ironike! Nga vjet çmimi energjisë veç ka rënë! Të gjithë flasin për diversifikim portofoli të energjisë, qeveria flet për rritje çmimi! Qeveria e pakicës”, shkruan Tabaku.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Debat nga Alba Alishani