Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 83%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Është tenisti më i mirë i vendit të tij, por vendos të tërhiqet vetëm 24 vjeç

Nga A2 CNN
25 Gusht 2023, 22:43 | Sporte të tjera

Mikael Ymer, tenisti më i mirë suedez aktualisht dhe i vetmi në “Top 100” nga ky shtet (i renditur në vendin e 80-të në renditjen ATP këtë javë), njoftoi papritur tërheqjen nga sporti.

24-vjeçari, i cili aktualisht është i pezulluar 18 muaj nga Federata Ndërkombëtare e Tenisit (ITF) për anashkalimin e tre kontrolleve të befasishme dopingu, përmes një mesazhi të shkurtër në rrjetet sociale ka bërë të ditur largimin nga tenisi profesionist.

Mikael Ymer, i cili arriti në top 50 të botës këtë sezon, u skualifikua nga turneu i Lionit për shkatërrimin e karriges së arbitrit me raketën e tij.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi