Fredi Beleri lihet në burg, Berisha: Akt stalinist i Edi Ramës

Nga A2 CNN
13 Maj 2023, 16:59 | Politikë
Fredi Beleri lihet në burg, Berisha: Akt stalinist i Edi Ramës

Sali Berisha ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Vlorës që dha masën arrest me burg për Fredi Belerin.

"Akt stalinist i Edi Ramës. Ai, për interesa të tij mafioze, urdhëron mbajtjen në burg të kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” të rrëmbyer në mesnatë nga narkopolicia, Fredi Bejleri për të siguruar kështu vazhdimin e kontrollit të tij mafioz, të plotë mbi trojet dhe tokat e banorëve të Himarës. Duke dënuar me forcën më të madhe këtë akt të shëmtuar policesk, ju bëj thirrje banorëve të Bashkisë Himarë, të dalin të gjithë në votime dhe të votojnë për mbrojtjen e pronave të tyre nga Edi Rama dhe banda e tij në bashkinë e Himarës", shkruan Berisha në Facebook.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi