I qetë dhe pa avokatë, Dan Hutra del para gjykatës

Nga A2 CNN
4 Mars 2023, 10:40 | Aktualitet

Gjykata e Tiranës nisi seancën për caktimin e masës së sigurisë për Dan Hutrën, i akuzuari për vrasjen e tri grave dhe plagosjen e tri të tjerave.

Prokuroria i kërkon gjykatës caktimin e masës "arrest në burg" për 5 vepra penale, "vrasje në rrethana cilësuese, ndaj dy ose më shumë personave’, ‘vrasje me paramendim’, ‘vrasje e mbetur ne tentative’ ‘plagosje e rëndë me dashje’ dhe ‘armëmbajtje pa leje’.

I shoqëruar nga tre policë dhe me një shishe uji në dorë, ai është shfaqur i qetë para gjykatës, ndërsa i pyetur nga gazetarët nëse është penduar për krimet e rënda të kryera, Dan Hutra nuk thotë asnjë fjalë.

https://a2news.com/2023/03/03/lirimi-i-dan-hutres-kuvendi-veting-drejtesise-kerkon-informacion-per-vrasesin-serial/
https://a2news.com/2023/03/02/itinerari-i-nje-vrasesi-si-ne-30-minuta-dan-hutra-i-mori-jeten-tri-grave-dhe-plagosi-tri-te-tjera/
https://a2news.com/2023/03/02/seriali-hutra-ish-zyrtari-i-policise-hajdarmataj-strukturat-duhet-te-kishin-informacion/
https://a2news.com/2023/03/02/seriali-dan-hutra-ne-20-vitet-e-fundit-qendroi-me-pak-se-4-vjet-ne-liri-u-prangos-5-here/

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli