Kampionati i njerëzve fluturues

Nga A2 CNN
22 Mars 2023, 17:09 | Futboll
Kampionati i njerëzve fluturues

Shpikësi i kostumit fluturues, të pagëzuar si “Iron Man”, Richard Browining, ka deklaruar se po planifikon të bashkëpunojë me Red Bull Air Race, për të krijuar një kampionat, ku personalitete të botës së sportit dhe spektaklit do të shkojnë në limitet e fizikës për t’u shpallur fitues. Nuk ka ende një afat për nisjen e turneut, që parashikohet të zhvillohet në disa vende të ndryshme të botës, por Browining paralajmëroi se do të jetë spektakolar.

https://youtu.be/D4t40V4Ydkc

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli