Nga videolojërat në ekranin e madh, pamjet e para të filmit “Gran Turismo”

Nga A2 CNN
6 Maj 2023, 21:36 | Showbiz
Nga videolojërat në ekranin e madh, pamjet e para të filmit

Sony vijon të zgjerohet në ekranin e madh dhe të vogël. Pas filmit “Uncharted” dhe serisë televizive “The Last of Us”, kompania japoneze nuk ndalet dhe ka shfaqur pamjet e para të filmit “Gran Turismo”, të frymëzuar nga videoloja e famshme me të njëjtin emër.

Ky film do të tregojë historinë e një lojtari të GT Academy që bën realitet ëndrrën për t’u bërë një pilot i vërtetë.

I prodhuar nga “Columbia Pictures”, ky film ka regjinë e Neill Blomkamp (Elysium dhe District 9), me skenar të Jason Hall dhe Zach Baylin.

Orlando Bloom do të jetë një nga protagonistët e filmit, që do të shfaqet për herë të parë në muajin gusht.

https://www.youtube.com/watch?v=GVPzGBvPrzw

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli 2024