Protesta për Belerin, Rama: Kombësia greke nuk jep status të veçantë, rrezik për rindezje të nacionalizmave

Nga A2 CNN
15 Gusht 2023, 16:12 | Aktualitet

Kryeministri Edi Rama e sheh me shqetësim protestën e organizuar në Himarë për lirimin e Alfred Belerit. Në një postim në rrjetet sociale, kreu i qeverisë shprehet se ngjarje të tilla mund të sjellin pasoja regresive në rindezjen e toneve nacionaliste dhe urrejtje ndërmjet dy vendeve, duke e konsideruar unikale në historinë e Europës.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu