Tërmeti trondit Italinë

Nga A2 CNN
14 Nëntor 2023, 17:52 | Bota

Tërmeti trondit Italinë

Një tërmet me magnitudë 4 është regjistruar sot në orën 17:17 në rajonin Marche të Italisë. Tërmeti me epiqendër 3 kilometra nga Montelparo, në provincën e Fermos ra në një thellësi prej 21.6 kilometrash.

Tërmeti është ndjerë dukshëm në komunat fqinje, deri në Macerata, Civitanova Marche, por edhe Ascoli Piceno dhe San Benedetto del Tronto.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni