Regjistrohen lëkundje të tjera sizmike në Itali

Nga A2 CNN
22 Nëntor 2023, 18:57 | Bota

Regjistrohen lëkundje të tjera sizmike në Itali

Dy lëkundje të tjera sizmike, me magnitudë 3.6 dhe 3.7 ballë Rihter janë regjistruar pasditen e së mërkurës në Aquila të Italisë, duke shkaktuar panik te banorët e një prej zonave më të goditura nga tërmeti disa vite më parë, një pjesë e të cilëve doli në rrugët e qytetit.

Sipas shërbimit sizmologjik, lëkundjet u lokalizuan 3 km në juglindje të Lucolit, teksa fatmirësisht nuk ka të lënduar apo dëme.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani