Sondazh: Sa e rrezikon Shqipërinë përshkallëzimi i konfliktit Iran - Izrael?
  • Shumë 22%
  • Pak 78%
  • Aspak 0%

Opozita sulmon Kurtin: Marrëdhëniet me SHBA dhe BE, s’kanë qenë kurrë më keq

Nga Rosalba Bejdo
21 Shkurt 2024, 20:18 | Politikë

Opozita ashpërson kritikat ndaj qeverisë në Kosovë për rrezikim të aleancave më SHBA dhe Bashkimin Europian. Sipas PDK dhe AAK, ekzekutivi ka dështuar të menaxhojë siç duhet vendimin e Bankës Qendrore për rregulloren e re, që ndalon përdorimin e dinarit serb.

Shefi i grupit parlamentar të AAK, Besnik Tahiri thotë se marrëdhëniet e Kosovës me Bashkimin Europian dhe SHBA-në kurrë s’kanë qenë më keq, ndërsa deputetja e PDK Blerta Deliu-Kodra, tha se qeveria duhet koordinohet me ndërkombëtarët për zbatimin e tij.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli