Nga e shtuna, kufizime në qarkullim në akset kryesore në vend

Nga A2 CNN
14 Qershor 2024, 11:08 | Aktualitet

Nga e shtuna, kufizime në qarkullim në akset kryesore në vend

Policia ka njoftuar se duke nisur nga kjo e shtunë, 15 qershor, fillon zbatimi i kufizimeve të parashikuara në udhëzimin e përbashkët, gjatë fundjavës dhe gjatë ditëve të festave zyrtare. Kjo do të bëhet për arsye të fillimit të sezonit turistik veror.

Gjatë këtyre ditëve në akset e mëposhtme nuk do të lejohet qarkullimi për mjetet e transportit të mallrave.

Akset rrugore për të cilat do të zbatohen kufizimet, sipas udhëzimit, janë:

1-Shkodër-Hani Hotit

    Shkodër-Muriqan

    Shkodër-Plazhi Zogaj

    Shkodër-Plazhi Shirokë

    Shkodër-Velipojë

    Shkodër-Shëngjin

 

2-Lezhë-Shëngjin

    Lezhë-Patok

    Lezhë-Kryqëzimi Milot-Kukës

 

3-Tiranë-Durrës

    Tiranë-Gjiri i Lalëzit

 

4-Elbasan-Pogradec

    Elbasan-Rrogozhinë

 

5-Durrës-Currila

    Durrës-Gjiri i Lalëzit

    Durrës-Kavajë

    Durrës-Kryqëzimi Milot-Kukës

 

6-Kavajë-Plazhi i Gjeneralit

    Kavajë-Spille

    Kavajë-Lushnjë

 

7-Fier-Lushnjë

    Fier-Seman

    Fier-Plazhet e Poros

 

8-Vlorë-Zvërnec

    Vlorë-Palasë-Dhermi-Sarandë

    Sarandë-Qafë Botë

    Sarandë-Butrint

 

9-Pogradec-Lin-Qafë Thanë

    Pogradec-Tushemisht

 

10-Tepelenë-Gjirokastër-Kakavije

 

11-Bajram Curri-Qafë Morinë.

 Bajram Curri-Valbonë

Duke marrë shkas nga turizimi i shtuar, i cili reflekton rritje të mjeteve në qarkullim, veçanërisht gjatë sezonit turistik veror, Policia e Shtetit apelon për zbatim të kufizimeve të parashikuara për mjetet e transportit të mallrave, me qëllim lehtësimin e levizjes dhe aksesit për pushuesit e huaj dhe vendas.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli 2024