Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

"Shkundet" toka, lëkundje tërmeti në Elbasan

Nga A2 CNN
8 Shkurt 2024, 07:13 | Aktualitet

"Shkundet" toka, lëkundje tërmeti në Elbasan

Lëkundje të lehta tërmeti janë regjistruar, në orët e para të mëngjesit të sotëm, në vendin tonë.

Sipas të dhënave nga Instituti i Gjeoshkencave, raportohet se lëkundjet kanë qenë të një magnitude prej 3.6 të shkallës rihter, ndërsa epiqendra ka qenë 19 kilometra në verilindje të Elbasanit dhe 4 kilometra në jugperëndim të Librazhdit.

"Shkundet" toka, lëkundje tërmeti në Elbasan

Thellësia e lëkundjeve është shënuar në 15 kilometra thellësi.

Paraprakisht, nuk raportohet për të lënduar në njerëz apo dëme materiale.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani