Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 37%
  • Modern 5%
  • I trashëguar 16%
  • Unik 42%

Shtyhet seanca ndaj Vangjush Dakos, shkak mospërgatitja nga SPAK e akt-ekspertimit financiar

Nga A2 CNN
27 Shkurt 2024, 12:39 | Kronikë

Shtyhet seanca ndaj Vangjush Dakos, shkak mospërgatitja nga SPAK e

Gjykata e Posaçme ka shtyrë për në 18 mars ora 13:00 seancën paraprake ndaj Vangjush Dakos dhe të bashkëpandehurve.

Shkak u bë mospërgatitja nga SPAK e akt-ekspertimit financiar të kërkuar nga gjykata në seancën e 2 shkurtit.

GJKKO i kërkoi SPAK-ut të realizohet akt ekspertimi për shëtitoren, për të cilën pretendohet se iu rrit vlera me dhjetëfish, duke i shkaktuar shtetit një dëm prej 18 milionë lekësh.

A2 CNN Livestream

A2 Business