Tentoi të trafikonte një armë në Itali, arrestohet në Rinas 23-vjeçari nga Peja

Nga A2 CNN
21 Qershor 2024, 09:22 | Kronikë

Tentoi të trafikonte një armë në Itali, arrestohet në

Policia në Rinas ka goditur një tentativë për të trafikuar armë zjarri në Shqipëria në Itali. Siç bëhet e ditur, gjatë operacionit të koduar “Skaneri”, u arrestua një 23-vjeçar, banues në Pejë.

Nga kontrolli nëpërmjet skanerit, në çantën e të riut, u gjet dhe u sekuestrua, 1 armë zjarri pistoletë me municion luftarak.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli 2024