Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 67%
  • Mungesa e kohës 22%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 11%

Kaosi në Kuvend, Alibeaj: Teatri i radhës nga ato që nuk e duan Reformën Zgjedhore

Nga A2 CNN
6 Shkurt 2024, 15:05 | Politikë

Kaosi në Kuvend, Alibeaj: Teatri i radhës nga ato që nuk e duan

Atë se çfarë ndodhi sot në Komisionin e Reformës Zgjedhore, për bashkëkryetarin demokrat Enkelejd Alibeaj është teatri i radhës. Sipas tij, ai kaos është tregues se asnjë nga 2 palët, i referohet “Rithemelimit” dhe mazhorancës, nuk e duan Reformën Zgjedhore.

“Teatri i radhës nga ato që nuk e duan reformën zgjedhore”, tha Alibeaj.

Ai tha se më herët kjo reformë është përdorur për interesa të karrigeve të deputetëve, por thotë se me propozimin e Partisë Demokratike zyrtare, një gjë e tillë nuk ndodh.

“Nuk është çështje private se nëse reforma zgjedhore është përdorur edhe për të akomoduar interesa të vogla të deputetëve që duan të ruajnë karrigen e tyre të deputetit, pas çdo zgjedhje, me propozimin tonë nuk do të ndodhë, është më mirë me letra të hapura në tavolinë në Komisionin e Reformës Zgjedhore. Nuk jemi për pazare në kurriz të shqiptarëve”, u shpreh ai.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli