Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 6%
  • Kujdesi familjar 83%
  • Ndikimi i shoqërisë 11%

“Pas vendimit të Kushtetueses bien të gjitha vendimet e marra ndaj Berishës”

Nga A2 CNN
19 Janar 2024, 18:42 | Politikë

Avokati Edmond Petraj e sheh si një fitore të Berishës, vendimin e Gjykatës Kushtetuese pas kërkesës së bërë nga deputetët demokratë për anashkalimin e Kuvendit nga ana e SPAK.

Sipas juristit, tashmë ish-kryeministri duhet ta përdorë si argument këtë gjë që mund të çojë në rrëzimin e të gjitha vendimeve të marra ndaj tij deri në këto momente.

I ngelet të merren autorizimin siç duhet. Ose zoti Berisha duhet të bëjë vetë kërkesën dhe ta përdorë si argument për të rrëzuar të gjithë vendimet. Do të bien të gjitha vendimet, edhe masa e sigurisë. Berisha duhet ta kishte bërë vetë kërkesën në Kushtetuese. Kështu që mendoj se ky vendim nuk e prek atë të Apelit që do të mbahet në 24 janar”, tha Petraj.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu