Sondazh: Si e vlerësoni terapinë në çift?
  • E kam provuar, e dobishme 25%
  • E padobishme 0%
  • S' e di,nuk e kam provuar 75%

Kategoria Superiore, Vllaznia sfidon Laçin, Skënderbeu luan ndaj Teutës

Nga Erald Kodhelaj
23 Nëntor 2023, 16:41 | Futboll


Një skuadër e ndërtuar për të luftuar për titull, por që e sheh veten në zonën e rënies nga kategoria. Vllaznia kërkon fitoren e parë pas tre ndeshjeve. Tri pikët janë detyrim për të dalë nga kriza, por edhe kurbinasit synojnë fitoren, që mungon prej një muaji e gjysmë në kampionat.

Edhe në sfidën tjetër që mbyll javën e 13-të luajnë dy skuadra që luftojnë për mbijetesë dhe nuk fitojnë prej javësh. Skënderbeu dhe Teuta kanë një përballje direkte.

Teuta e vendit të parafundit me 12 pikë, ka vetëm 2 pikë më pak se Skënderbeu i vendit të gjashtë në renditje.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani