Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 67%
  • Mungesa e kohës 22%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 11%

Leverkusen vijon të mos njoh humbje, 10 pikë larg Bayernit

Nga Erald Kodhelaj
11 Mars 2024, 17:07 | Futboll

Leverkusen vijon të mos njoh humbje, 10 pikë larg Bayernit

Bayer Leverkusen vijon të mos njoh humbje këtë sezon. Ekipi i drejtuar nga Shabi Alonso fitoi 2-0 me Wolfsburg në shtëpi dhe mbajnë diferencën me 10 pikë nga Bayern i vendit të dytë.

Në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të në Bundesligë, aspirinat konfirmuan dhe një herë se janë ata që dominojnë tani futbollin gjerman. Tela pas një aksioni fantastik, kaloi në avantazh Leverkusen për t’i dhënë siguri skuadrës mendoi Wirtz që më golin e tij hipotekkoi fitoren e Bayer Leverksen.

Ndërkohë në ndeshjet e tjera, Freiburg mundi 2-1 në transertë Bochum, ndërsa Frankfurt mposhti 3-1 Hoffenheim.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli