Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 27%
  • 1 mars 45%
  • Nuk e uroj 27%

Rubin Hebaj shpallet “lojtari i vitit” në Uzbekistan

Nga Erald Kodhelaj
10 Janar 2024, 17:07 | Futboll

Rubin Hebaj shpallet “lojtari i vitit” në Uzbekistan

Rubin Hebaj fitoi çmimin si “Lojtari më i Mirë” në Uzbekistan për vitin 2023. Sulmuesi shqiptar e tërhoqi trofeun e rëndësishëm individual në ceremoninë e zhvilluar, ku u dhanë vlerësimet për lojtarët e Superligës së vendit aziatik.

Hebaj ka shkëlqyer me skuadrën e Andizhan, ku në 24 ndeshje të luajtura gjatë këtij viti ka shënuar 12 gola dhe ka dhënë 2 asist.

Falë kontributit të 25-vjeçarit, i cili është i dyti në klasifikimin e golashënuesve, ekipi ndodhet në vendin e shtatë në renditje.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli