Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 50%
  • Mungesa e kohës 33%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 17%

Shqipëria e nis Ligën e Kombeve në fushë asnjëanëse përballë Ukrainës

Nga Dea Kozma
9 Shkurt 2024, 16:25 | Futboll

Pas shortit, është zbardhur dhe kalendari që Shqiperia do të ketë për ndeshjet e Ligës së Kombeve.

Kuqezinjtë do ta nisin në fushë asnjëanëse përballë Ukrainës pasi për shkak të luftës kjo kombëtare nuk i luan në shtëpi ndeshjet.

Tre ditë më pas, më datë 10 shtator kuqezinjtë do të luajnë ndeshjen e parë në shtëpi kundër Gjeorgjisë në orën 20:45.

Në muajin tetor, Kombëtarja luan dy ndeshje në transfertë, ndaj Çekisë dhe Gjeorgjisë. Ndërsa dy ndeshjet e fundit të grupit Shqipëria do t’i zhvillojë në shtëpi ndaj Çekisë dhe Ukrainës. 

A2 CNN Livestream

Dita jonë