Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 71%
  • Jo 24%
  • Nuk më intereson 6%

Talenti 15-vjeçar, gati të thyejë rekordin e Paolo Maldinit

Nga Dea Kozma
24 Nëntor 2023, 08:41 | Futboll

Talenti 15-vjeçar, gati të thyejë rekordin e Paolo Maldinit

Futbollisti i talentuar Francesco Camarda është gati të debutojë me Milanin këtë fundjavë.

Edhe pse 15 vjeç e 259 ditë, ai konsiderohet si një talent premtues dhe këtë e ka treguar dhe te Milani i 19-vjeçarëve, ku me golat e tij spektakolarë ka tërhequr vëmendjen e Stefano Piolit, ndërsa mundësia që Pioli ta thërrasë këtë të shtunë është gjithnjë e më madhe.

Tekniku italian është me “dhimbje” koke, pasi Okafor dhe Leao janë të dëmtuar, ndërsa Giroud duhet të shlyejë skualifikimin e dy ndeshjeve.

Nëse do të grumbullohet dhe do të ketë minuta ndaj Fiorentinës, Camarda do të thyejë rekordin e Paolo Maldinit si debutuesi më i ri i Milanit në Serinë A.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu