Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 83%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Vllaznia ndan rrugët me Migen Memellin

Nga A2 CNN
29 Tetor 2023, 18:45 | Futboll
Vllaznia ndan rrugët me Migen Memellin

Humbja e fundit përballë Kukësit në kampionat i ka kushtuar shtrenjtë Migen Memellit.

Klubi shkodran ka njoftuar këtë të dielë ndërprerjen e kontratës me teknikun lushnjar, me anë të një postimi në rrjetet sociale.

43-vjeçari qëndroi në krye të skuadrës kuqeblu për 12 ndeshje. Në 5 ndeshjet e fundit nën drejtimin e Memellit, Vllaznia regjistroi 3 humbje, 1 barazim  dhe vetëm 1 fitore.

KOMUNIKATA E VLLAZNISË:

“Klubi i Futbollit Vllaznia njofton ndërprerjen me mirëkuptim të dy palëve marrëveshjen me trajnerin Migen Memelli. Falenderojmë trajnerin për gjithë kontributin e dhënë gjatë kësaj periudhe nën drejtimin e Vllaznisë. Pavarësisht pozicionit jo të mire të renditjes aktuale te ekipit tonë, ne vlerësojmë maksimalisht përpjekjet, ndershmërinë, integritetin e trajnerit Memelli dhe i urojmë suksese në karrierën e tij të ardhshme.”

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi