Distria Krasniqi në finalen e Europianit të Xhudos, i siguron medalje Kosovës

Nga A2 CNN
25 Prill 2024, 17:35 | Sporte të tjera

Distria Krasniqi në finalen e Europianit të Xhudos, i siguron medalje

Xhudistët nga Kosova vijojnë të shkëlqejnë në arenën ndërkombëtare. Distria Krasniqi ka siguruar finalen e Kampionatit Europian që po mbahet në Zagreb të Kroacisë.

Krasniqi, e cila garon në peshën deri në 52 kilogramë, mposhti në gjysmëfinale xhudisten nga Ukraina, Anna Borodina.

Tashmë, 28-vjeçarja nga Kosova ka siguruar medaljen në Europian dhe do të synojë atë të arit në ndeshjen ku do të jetë përballë xhudistes italiane, Odette Guiffrida.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi