Aksident në punë, humb jetën minatori në Bulqizë

Nga A2 CNN
19 Korrik 2022, 13:47 | Kronikë
Aksident në punë, humb jetën minatori në Bulqizë

Një minator ka humbur jetën duke punuar në minierën e Bulziqës. Policia njofton se bëhet fjalë për 52-vjeçarin me iniciale S. D., por nuk bëhen të ditura detaje të tjera rreth ngjarjes.

Bulqizë/informacion paraprak

Në një subjekt minerar në Bulqizë, dyshohet se gjatë punës është aksidentuar me pasojë vdekjen shtetasi S. D., rreth 52 vjeç,(minator).

Grupi hetimor ndodhet  në vendngjarje po punon për zbardhjen dhe dokumentimin e rrethanave të ngjarjes.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli